Run Forest, run!

Pamiętacie scenę z filmu Forest Gump”, w której główny bohater po przebiegnięciu kilkukrotnie USA od Oceanu do Oceanu po ponad trzech latach nagle się zatrzymuje i mówi, że chce do domu?

To właśnie w miejscu gdzie On skończył swój bieg my zaczynamy przebicie się z zachodu na wschodnie wybrzeże do Nowego Jorku. Przed nami do pokonania:  3 wysokie pasma górskie, 4 strefy czasowe, 5 dni jazdy, 8 godzin dziennie, 3500 km… Czy się uda??? Wierzymy, że tak!!!

O ile pierwszy dzień podróży powrotnej był jeszcze ciekawy i emocjonujący, ponieważ przebijaliśmy się przez góry skaliste gdzie widzielismy początek rzeki Rio Grande oraz przekraczaliśmy przełęcz na wysokości 3200 metrów n.p.m.,

to kolejne 4 dni były niczym „Dzień Świstaka”- pobudka o 7:00, śniadanie, pakowanie samochodu, następnie jazda przez 8 godzin (z przystankami 11 godzin spędzonych w samochodzie) i dotarcie późnym wieczorem do motelu gdzie tylko siusiu paciorek i spać. Czasem kilka godzin jechaliśmy i po prawej i po lewej stronie nic oprócz pól uprawnych aż po horyzont.

Na szczęście mieliśmy dwie niezapomniane wizyty w wyjątkowych i bliskich naszemu sercu miejscach w trakcie podróży, o których napiszemy w kolejnym poście.

Czasem też zdarzały się nieoczekiwane aczkolwiek bardzo ciekawe sytuacje 😉

Nie będziemy was trzymać w niepewności i na końcu tego wpisu dowiecie się czy tak się stało. Tymczasem nadaliśmy jeszcze kolejną partię pocztówek również wyłonionym zwycięzcom drugiego konkursu „co to za miejsce?”.

Największym wyzywaniem dla nas w tym czasie było spędzić we czwórkę w 1 mkw całą podróż i nie dostać kociokwiku i żeby dzieci miały dobrze spędzone chwile.

A jaki był finał tej podróży!?

W piątek o godzinie 21:40 dojechaliśmy do domu w New Jersey, który dzięki otwartości i dobrego serca, Agnieszki, siostry naszego przyjaciela Michała, będzie naszym domem przez kolejne 3 dni…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s